Ogłoszenia niedzielne

Nowa lista osób sprzątających w kościele 2023-2024r

Aktualny harmonogram czytań w kościele

Warunki uzyskiwania odpustów

Przetarg na wykonanie konserwacji i restauracji ikonostasu w kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Kostarowcach

19 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy się okres wielkanocny. Za publiczne odmówienie hymnu "O Stworzycielu Duchu przyjdź" można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• Stowarzyszenie "Rozpaleni Duchem" już drugi raz zaprasza na koncert skierowany zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych, który będzie dobrą okazją by rodzinnie spędzić niedzielę Zesłania Ducha Św. Zapraszają wszystkich dziś na godz. 18.00 na koncert Uwielbienia na rynku w Sanoku.

• Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00 po mszy wieczornej nabożeństwo majowe.

• Codziennie nabożeństwa majowe po mszy św. o godz. 18.00 z wyjątkiem piątku i soboty wówczas będzie według planu rekolekcji.

• Również w poniedziałek rocznica święceń biskupich ks. bp Stanisława Jamrozka.

• We wtorek rocznica ingresu ks. abp Adama Szala do bazyliki Katedralnej w Przemyślu.

• W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

• W niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej - kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

• Przewodnik Grupy św. Andrzeja Boboli ks. Szczepan Wiśniewski zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy.

• W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne w naszej parafii. Plan rekolekcji można sobie zabrać do domu ulotki są wyłożone pod chórem. I również będzie umieszczony w Internecie (oczywiście sam go tez przeczytam i omówię).

• Kolejne prace przy altance zostały wykonane - jest już zrobiony chodnik, krawężniki i dojazd z mostkiem do altany od strony drogi. Dziękuję Panu Krzysztofowi Kawałko i Mateuszowi Sitek.

• Dziękuję również ekipie Osób Niesłyszących, którzy wczoraj pomalowali altanę dodali wzmocnienia i posprzątali po obcinaniu tui.

• W piątek została podpisana umowa z Konsorcjum firm, które prawdopodobnie już po rekolekcjach będą podejmować prace przy Ikonostasie.

• Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za ofiary. Na remont ołtarza i potrzeby Kościoła: Beata i Dawid Klimkowscy. Na fundusz cmentarny: Anna i Jacek Bańkowscy, Beata i Dawid Klimkowscy, Marcin Kondracki, Barbara Pająk, Aleksander Pelczar, Pani Olszańska, Anonimowy Ofiarodawca.

• Dziękujemy Paniom za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu do sprzątania poprosimy Panie: Annę Bednarczyk, Krystynę Czerwińską, Mariolę Demkowicz.

Intencje mszalne 20-26.05.2024
    DzieńGodzinaTreść intencji
    Poniedziałekgodz. 18.00+Mieczysław Chomiński - od Zofii i Zbigniewa Sabat
    Wtorekgodz. 18.00+Zofia Szybka - od kolegów Andrzeja z firmy "Intrabet"