Ogłoszenia niedzielne

Nowa lista osób sprzątających w kościele 2023-2024r

Aktualny harmonogram czytań w kościele

Warunki uzyskiwania odpustów

17 marca - V Niedziela Wielkiego Postu

• Trwamy w nowennie za Ojczyznę do 24 marca.

• We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za wszystkich Ojców. W naszych modlitwach polecajmy również Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika i naszego ks. Dziekana Józefa Niżnika.

• W środę po mszy św. zapraszam wszystkich Lektorów z naszej parafii oraz tych, którzy pragnęliby podjąć tę zaszczytną posługę głoszenia Słowa Bożego.

• W piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa. Dziękuję młodzieży ze scholki za prowadzenie Drogi Krzyżowej w ubiegłym tygodniu. W przyszłym tygodniu poprowadzi ks. Piotr wraz z Diakonią Muzyczną.

• W sobotę o godz. 18.00 zbiórka ministrantów.

• 23 marca w Markowej organizowany jest archidiecezjalny marsz "Z błogosławioną rodziną Ulmów w obronie życia".

• W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół Wielkanocny w cenie 10 zł.

• 25 marca - Wielki Poniedziałek jest Dniem Świętości Życia. Wszystkim o wrażliwych sercach, którym zależy na życiu zapraszam do Duchowej Adopcji. Deklaracje leżą na stoliku pod chórem, należy je wypełnić i następnie włożyć do naszej skarbony a w Wielki Poniedziałek w darach Ofiarnych zostaną złożone na ołtarzu.

• Parafialna spowiedź przed świętami będzie w Wielki Wtorek.

• Serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców za ofiary złożone w kopertach. Na ogrzewanie kościoła złożyli: Danuta i Adam Czaja, Agata i Janusz Hydzik. Na fundusz cmentarny: Danuta i Adam Czaja, Irena i Wojciech Wójtowicz, Mieczysław Sobolak, Maria Kurnik, Czesława Klimkowska, Maria Piotrowska, Halina Gebus. Na potrzeby Kościoła i remont ołtarza: Marek Szumilas, Danuta i Adam Czaja, Aleksander Pelczar, Józef Buczek, Halina Gebus.

• Dziękujemy wyznaczonym Paniom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Panie: Iwonę Zborowską, Martę Królicką, Liliannę Stanisławczyk.

• WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ.
    Przed naszą parafią ważne wydarzenie czyli wybory do Rady Parafialnej. Zgodnie z prawem naszej archidiecezji dla zapewnienia reprezentatywności oraz aktywnej roli wszystkich wiernych w parafii połowę składu rady wyznacza wspólnota parafialna na drodze wyboru, drugą połowę wyznacza proboszcz po konsultacji ze swoimi współpracownikami. Wybrani do rady wymagają akceptacji proboszcza.
    Wybierać przedstawicieli do rady będziemy w następujący sposób:

- ministranci przy drzwiach kościoła będą rozdawać specjalnie oznakowane karteczki, po jednej na rodzinę
    - na tej karteczce bardzo proszę wpisać imię i nazwisko jednego kandydata
    - uzupełnioną karteczkę wrzucamy do skarbony pod chórem do 31 marca.

Jeśli ktoś nie otrzymał karteczki w dzisiejszą niedzielę może ją dostać w zakrystii. Na 2 kwietnia po mszy świętej wieczornej zapraszam dotychczasową Radę w celu otwarcia skrzynki i przeliczenia głosów. Oficjalne podanie składu rady parafialnej nastąpi w kwietniu. Bardzo proszę aby wybory odbyły się w duchu chrześcijańskiej miłości, życzliwości i odpowiedzialności. Unikajmy tego wszystkiego co mogłoby nas poróżnić.

Intencje mszalne 18-24.03.2024
    DzieńGodzinaTreść intencji
    Poniedziałekgodz. 17.00+Władysław Grzebień - od Karoliny i Marcina Kucharskich
    Wtorekgodz. 17.00+Helena i +Józef Wojtowicz