Ogłoszenia niedzielne

Nowa lista osób sprzątających w kościele 2022r

Aktualny harmonogram czytań w kościele

Pielgrzymka parafialna

17 lipca - XVI Niedziela Zwykła

• Jak już każdy zauważył nasza parafia ma wspaniale odrestaurowaną dzwonnicę gotową na przyjęcie naszych nowych pięknych dzwonów. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie znaleźli się dobrzy ludzie, którzy poświęcili swój czas, siły i zdolności. Dzisiaj chciałbym im wszystkim podziękować: Panu Maciejowi Przystasz i jego pracownikom za wykonanie prac bezpłatnie. Panu Andrzejowi Kurnik i pracownikom jego firmy URBI za nieodpłatne użyczenie i postawienie rusztowania. Wykonanie okuć miedzianych na gzyms i parapety Panu Tadeuszowi Hydzik. Kolejni Panowie, którzy po pracy w swoim wolnym czasie z poświęceniem i troską podeszli do naszych robót to: Marcin Konracki, Daniel Maślany, Marcin Kucharski, Mariusz Brodzicki, Wojciech Niżnik, Emil Rączka, Paweł Maślany, Patryk Kucharski. Nad wszystkim czuwał, prowadził i zebrał całą ekipę Pan Paweł Patronik przedstawiciel Rady Parafialnej. Na naszej dzwonnicy oprócz dzwonów powiesimy tablice pamiątkowe aby upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie. Te cztery tablice zaprojektował i wyrzeźbił formy do odlewów Pan Janusz Rączka, za co serdecznie dziękuję. Odlewy tych tablic również bezpłatnie wykonali panowie Tomasz Abram i Grzegorz Bąk z firmy "Drumonds" za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Po zamontowaniu dzwonów po 1 - szym sierpnia będziemy kontynuować dalsze prace wokół dzwonnicy. Zostanie wykonana kostka i część chodnika ze stopniem pod dzwonnicą.

• Na cmentarzu i w obejściu kościoła trwają prace nad drzewostanem, nad którymi czuwają nasi Druhowie z OSP - po ich zakończeniu będzie podsumowanie a na razie dziękuje Panom za posprzątanie i wywiezienie gałęzi: Piotr Rączka, Grzegorz Rączka, Krzysztof Rączka oraz ministrantom: Jakubowi Lewickiemu, Dominikowi Woźniczyszyn, Dawidowi Pogorzelec, Konradowi Kopij.

• Pragnął bym podkreślić, że wszyscy wymienieni Panowie przy dzwonnicy i przy drzewie pracowali bezpłatnie za co z serca dziękuję i w niedzielę 31 lipca o godz. 11.00 odprawie w ich intencji mszę św. dziękczynną z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

• W sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej zakonnicy, patronki Europy.

• W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

• Jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka - pamiętajmy o naszych seniorach.

• Zachęcam do zapisywania się na naszą pielgrzymkę dziękczynną. Przypominam wyjeżdżamy do Legnicy w dniach 16-18 września. Program wyjazdu jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

• Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiary w kopertach:
    na potrzeby kościoła i remont dachu: Sabina i Piotr Klimkowscy, Lidia i Władysław Oryszak.
    na remont dzwonnicy i nowe dzwony: Monika i Mariusz Czeleń, Elżbieta i Eugenia Pasierbowicz, Grażyna i Stanisław Hydzik, Rodzina Kawałko, Rodzina Sitek, Iwona i Zbigniew Sobolak, Mieczysław Sobolak.
    na tzw. "Fundusz Cmentarny" złożyły następujące osoby i rodziny: Danuta Lewicka, Marcin Kondracki, Janina Leśniak, Józef Maślany, Lucyna i Bogusław Florczak, Sabina i Piotr Klimkowscy.

• Dziękujemy wyznaczonym Paniom za sprzątanie i dekorację kościoła. W tym tygodniu prosimy Panie: Maria Hydzik, Maria Oryszak, Sabina Klimkowska.

Intencje mszalne 18-24.07.2022
    DzieńGodzinaTreść intencji
    Poniedziałekgodz. 18.00+Bronisław Piotrowski - od Pracowników obsługi Szkoły Podstawowej w Pisarowcach
    Wtorekgodz. 18.00+Kazimiera i Antoni Kopczyk