Ogłoszenia niedzielne

Nowa lista osób sprzątających w kościele 2023-2024r

Aktualny harmonogram czytań w kościele

Warunki uzyskiwania odpustów

Przetarg na wykonanie konserwacji i restauracji ikonostasu w kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Kostarowcach

26 maja - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

• Trwając w świętym czasie Rekolekcji Ewangelizacyjnych obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

• Dzisiaj mam wielki zaszczyt zaprosić w imieniu: Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostarowcach, Pana Sołtysa, Szkoły Podstawowej, dyrekcji, nauczycieli i Rady Rodziców, Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej i wszystkich zaangażowanych na Parafialny Piknik Rodzinny, który rozpoczyna się o godz. 15.00 pod Domem Kultury w Kostarowcach.

• W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy.

• Codziennie do piątku po mszy św. nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu a w piątek w święto Nawiedzenia N.M.P. zakończenie majówek i rozwiązanie konkursu: "kto najczęściej chodził na majówki".

• W środę po mszy św. zbiórka ministrantów.

• W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Nasza obecność i uczestnictwo w procesji w czasie uroczystości i podczas oktawy Bożego Ciała jest naszym świadectwem i wyznaniem wiary. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopaków do dzwonienia. Druhów z Ochotniczej Straży Pożarniczej Kostarowce do chorągwi i baldachimu a Druhny do niesienia Figurki Matki Bożej Fatimskiej natomiast dziewczyny ze scholi do feretronu. W tym dniu msze św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00. Po mszy o godz. 10.00 procesja.

• Przypominam: do przygotowania ołtarzy proszę:
    Pierwszy ołtarz - przy kaplicy cmentarnej - prosimy Panie: Renatę Janiak, Dorotę Janiak, Katarzynę Janiak, oraz Julię Ząbczyk, Marię Czech, Ewę Hydzik.
    Drugi ołtarz - na placu naprzeciw domu Pana Sołtysa - prosimy Rodziców dzieci z Pierwszej Komunii św.
    Trzeci ołtarz - przy kapliczce w pobliżu domu Państwa Buczek - prosimy Różę męską pod wezwaniem św. Katarzyny.
    Czwarty ołtarz - za bramą cmentarną po lewej stronie - prosimy Panie: Renatę Maślany, Wandę Smyka, Annę Smyka oraz Sabinę Wielgosz, Halinę Indyk, Wiolettę Olearczyk.

• W najbliższy piątek 31 maja jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

• W sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych również pierwsza sobota miesiąca. W związku z Oktawą Bożego Ciała nabożeństwo Pierwszych sobót rozpoczniemy o godz. 17.15 następnie o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją. Kto może zapraszam na godz. 17.15 a rodziców z małymi dziećmi na mszę św. i procesję.

• Bóg zapłać ofiarodawcy: Na remont ołtarza, potrzeby Kościoła i na fundusz cmentarny: Halina Klimkowska.

• Dziękujemy Paniom za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu do sprzątania poprosimy Panie: Danutę Marcinków, Bogusławę Surowiak, Halinę Klimkowską.

• Zapowiedzi.

Intencje mszalne 27.05-02.06.2024